Ana Sayfa Siyaset 24 Ekim 2016 8085 Görüntüleme

Bu hizmetlerin tamamı Tekirdağ için

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katıldığı kahvaltı programında konuşan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, daha önce hiçbir dönemde Malkara’ya yapılmayan yatırımların 2.5 yılda yapıldığını ifade ederek, “Malkara yapılan yatırımlarla modern bir kente dönüşüyor.” dedi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP İlçe Başkanı Hülya Ertan ve Malkara Belediye Meclisi Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte düzenlenen kahvaltı programında mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
Düzenlenen programda konuşan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 2017 yılında Malkara’nın yol problemi kalmayacağını ifade ederek, “Bugün Büyükşehir Belediye Başkanımızla Malkaramıza yaptığımız bir takım yatırımları inceledik. Ortaokul, hayvan barınağı, Hürriyet Caddesi’ni inceledik.2.5 yıldır birlikte görev yaptığımız siz muhtarlarımızla mahallelerde ki sorunları birlikte yapılması gerekenleri birlikte konuşalım istedik. Sizlerin huzurunda Büyükşehir Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum. Malkara’da şimdiye kadar 5 yıllık hiçbir dönemde yapılmadığı kadar asfalt yol yapıldı. Yol çalışmalarımız devam edecek. 2017 yılı sonunda Malkara’nın mahallelerinde ve Malkara’nın içinde yol problemi kalmayacak.” dedi.
‘MALKARA MODERN, NEFES ALAN BİR KENTE DÖNÜŞÜYOR’
Malkara’nın yatırımlarla geliştiğini, modern bir kente dönüştüğünü ifade eden Yurdakul, “Yatırıma ihtiyacı olan bir kent Malkara. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Malkara Belediyesi ile Malkara hak ettiği yatırımları alacak. Bizler, sizlerden daha fazla yaşadığınız mahallelerdeki sorunları çözmek istiyoruz. İmkanlar dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yıllardır yapılmayan hizmet Malkara’ya 1 yılda geldi. Yılan hikayesine dönen otogarın bu yıl sonuna kadar açılışını yapacağız. Orta okul inşaatı devam ediyor. Hayvan barınağı tamamlandı. Geçtiğimiz yıl Şehitlik Caddesini modern bir hale getirmiştik, bu yılda Hürriyet Caddesine modern bir görünüm kazandırıyoruz. Malkara yapmış olduğumuz yatırımlarla modern, büyüyen, yaşanacak, nefes alan bir şehir haline gelecek.” ifadelerini kullandı.
‘BİZ BU HİZMETİN TAMAMINI TEKİRDAĞ İÇİN YAPIYORUZ’
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı konuşmada, Tekirdağ’a yapılan hizmetlerin siyasi amaç güdülmeden yapıldığını ifade ederek, “Göreve geldiğimizden beri bizim olmazsa olmazımız, yol arkadaşlarımız muhtarlarımız. Elbette hizmet yaparken her ilçenin kendine özgü kurallarını ön plana alarak hizmet yapıyoruz. Dünyanın en büyük dergilerinden biri olan Forbes Dergisi yaşanabilecek kentler arasında Tekirdağ’ı 4.sıraya koydu. Tekirdağ güçlü bir alt yapısı ile dikkat çekiyor. Biz bu alt yapıyı oluşturmak için vatandaşlarımızın tepkilerini de göze aldık. Fakat geldiğimiz noktada vatandaşlarımız tertemiz yollarda yürüyebilecek, tertemiz denizde balık tutabilecek. Bazı hizmetler kolay gelmiyor. Vatandaşın her türlü hoş görüsünü suistimal eden siyasi partiler var. Biz bu hizmeti mensubu olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi adına yapmıyoruz. Biz bu hizmetin tamamını Tekirdağ için yapıyoruz. Hizmet yaparken siyaset gözetmiyoruz. Biz bu hizmetleri yaparken açılışlara diğer siyasi partiler katılmıyor. Sizlerde gelin, biz kimseyi ayırt etmiyoruz.” dedi.
‘MALKARA HALKI ÇOK DOĞRU BİR TERCİH YAPMIŞ’
Albayrak, “Malkara için, benim için Ulaş Başkanın önemi çok. 2.5 yılldan beri her Büyükşehir Belediye Meclisinde Malkara’nın sorunlarını, Malkara mahallerinin sorunlarını dile getiriyor ve sorunların sıkı bir takipçisi oluyor. Malkara halkı olarak çok iyi bir tercih yapmışsınız.” ifadelerini kullandı.
‘KIRSAL MAHALLELERDE YOL SORUNU KALMAYACAK’
Asfalt çalışmalarının 2017 yılında tamamlanacağını ifade eden Albayrak, “Biz Malkara’nın kırsal kesimini hiç sağlıklı bir şekilde devralmadık. Malkara’nın kırsal mahallelerinde en büyük sorun ulaşımdı. Bu yıl Malkara’nın köy yollarında 155 km asfalt yaptık. 2017 yılının sonunda Malkara’nın kırsal mahallelerinde ve şehir içinde yol sorunu çözülecek. “şeklinde konuştu.
‘ET KOMBİNASININ TEMELİ ŞUBATTA ATILIYOR’
Et Kombina Tesisinin temelinin Şubat ayında atılacağını ifade eden Albayrak, “Et Kombinasının tüm dosyaları hazırlandı. Şubat ayında Et Kombinasının da temelini gururla atacağız. Çünkü Malkara Türkiye’nin tarım ve hayvancılığında başkenti. Malkara’da arazi verimliliği Türkiye ortalamasının iki katı. Malkara’yı ve bu bölgeyi tarım ve hayvancılık sektöründe desteklememiz gerekiyor.” dedi.
‘VATANDAŞLARIMIZIN BİZLERDEN BEKLENTİLERİ OLMALI’
Albayrak, “Bu göreve geldiğimiz günden beri muhtarlar bizim yol arkadaşımız, olmazsa olmazımızsınız. Bizim sizlerden değil, sizlerin ve vatandaşlarımızın bizlerden beklentileri olmalı.” dedi.
Konuşmaların ardından Malkara’nın mahallelerinde yaşanan sıkıntıların aktarıldığı toplantının sonunda Tekirdağ Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkanları ve muhtarlar günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

“10 dakikada 2 sene”

“10 dakikada 2 sene”

Avrupa Gazetesi Tekirdağ