Ana Sayfa Genel, Gündem 26 Ağustos 2021 2838 Görüntüleme

Zafer Bayramı coşkusu yaşanacak

Çorlu Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını coşkuyla kutlamak için kültür, sanat ve spor etkinlikleriyle dolu bir kutlama programı hazırladı. Dört gün boyunca sürecek etkinliklerin tamamı ücretsiz olacak.
30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmî ve ulusal bir bayram olan Zafer Bayramı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorlu’da da coşkuyla kutlanacak.
27-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek kutlama programında konserler, tiyatro gösterileri, spor etkinlikleri ve turnuvalar yer alıyor.
27 Ağustos Cuma günü başlayacak kutlama programında açılışı Çorlu Belediye Bandosu yapacak. Cumhuriyet Parkı’nda verilecek bando konserinin ardından açık havada “Pijamalı Adamlar” adlı komedi türündeki tiyatro oyunu sahnelenecek.
Kutlama programının ikinci günü olan 28 Ağustos Cumartesi günü, Çorlu Belediyesi Şehir Stadı’nda gerçekleştirilecek futbol turnuvasının açılışı saat 14.00’da yapılacak. Cumhuriyet Parkı’ndaki etkinlik alanında ise program 19.00’da başlayacak. Çocuklar için hazırlanan özel alanda yüz boyama etkinlikleri gerçekleştirilecek.
Saat 19.30’da ise çocuklar için “Orman Macerası” isimli çocuk tiyatro oyunu sahnelenecek. Saat 20.00’da Çorlulular’ın her daim yoğun ilgi gösterdiği, dans ve sporun birleştiği Zumba etkinliği başlayacak.
Trakya Zumba Team’in sahne alacağı etkinlikte katılım sağlayan tüm vatandaşlar birbirinden eğlenceli müzikler eşliğinde dans ederek spor yapabilecek.
Programın üçüncü günü 29 Ağustos’ta Cumhuriyet Parkı’nda saat 20.00’da sahne alacak Çorlu Belediyesi Kent Orkestrası, akustik konser ile dinleyenlerin kulaklarının pasını silecek. Konserin ardından saat 21.30’da ise Ömer İşler ve Kadir Yılmaz DJ & Perküsyon performansı ile müzikseverlere eğlenceli bir gece yaşatacak.
Programın son günü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ise kutlama coşkusu daha da artacak. Gölbaşı Gençlik Parkı’nda bayrama özel ödüllü Olta Balıkçılığı Turnuvası düzenlenecek. 06.00-17.00 saatleri arasında oltalarını alarak Gölbaşı’na gelen amatör balıkçılar en büyük balığı tutmak için yarışacaklar. Yarışmanın bitiminde ise kazananlar için ödül töreni düzenlenecek. Ayrıca bir diğer spor etkinliği olan futbol turnuvasının son gününde saat 14.00’da da Çorlu Belediyesi Şehir Stadı’nda turnuvaya katılan futbolcular için ödül töreni düzenlenecek.
Çorlu’da bir millî bayram klasiği olan askerî bando konseri ve bayram korteji yine gerçekleştirilecek. Saat 19.00’da Atatürk Meydanı’nda sahne alacak olan Çorlu 5. Kolordu Komutanlığı Bandosu, çalacağı marşlarla dinleyicilere millî bayram coşkusunu yaşatacak.
Konser sonrasında bayram korteji Atatürk Meydanı’ndan başlayarak yürüyüşe geçecek, Şinasi Kurşun Caddesi güzergâhını takip ederek Cumhuriyet Parkı’ndaki etkinlik alanına varacak. Saat 20.30’da ise Zafer Bayramı coşkusu Aleyna Tilki konseri ile daha da katlanacak. Sevilen genç sanatçı Aleyna Tilki, canlı performansı ile Çorlulu müzikseverlere müzik dolu keyifli bir akşam yaşatacak.
4GÜLÇİN KIYICI