Ana Sayfa Genel 7 Aralık 2014 474 Görüntüleme

ZAFER ATATÜRK’te BİRLEŞENELERİN OLACAKTIR…2

Bu vatan ve cumhuriyet bize; Çocuklarımıza ve torunlarımıza daha da geliştirerek, güçlendirerek teslim etmek için emanet edilmiştir. Emanet kutsaldır, emanet namustur, can pahasına korunur, tertemiz teslim edilir.
Bizler bu kutsal emaneti, hediye ve miras olarak algılama gafletine düştük. Buna karşılık Cumhuriyete baş kaldıran, isyan eden gerici ve bölücülerin heykelleri dikilmekte, önlerinde nutuklar atılmakta, kutsanmakta ve asilerin itibarlarının geri verilmesi istenmektedir. Geçmişteki bu gerici ve bölücü ayaklanmaların bastırılması soykırım ilan edilmektedir. Başta Atatürk olmak üzere o günkü görevliler ve devlet suçlanmaktadır. Devletten, o günkü olaylar için özür dilenmesi istenerek, Atatürk ve dönemi yerin dibine batırılmak, lanetlenmek istenmektedir. Bütün bu olumsuz gelişmelere halkımıza yalan, yanlış bilgileri ulaştırmakta usta olanların siyasi iktidarı ve onunla birlikte hareket eden anayasaya göre kurulmuş bazı siyasi partiler öncülük etmektedir.
Bölücü terör örgütünün başı ile sanki devletmiş gibi, resmi bir taraf gibi görüşmeler ve pazarlıklar yapılmaktadır. Fakir, fukara ve açlık sınırı altında yaşayan yurttaşlarımızın ödediği vergiler ile terör örgütü başının rahat çalışması için ortamlar hazırlanmaktadır.
İzmir’in 15 Mayıs 1919’da işgali sırasında ordumuz nasıl kışlasına kapatılmışsa, bugün de terör bölgelerinde güvenlik güçlerimiz kışlalarına ve karakollarına kapatılmış durumdadır. Güvenlik güçlerinin bulunduğu kışlalarda, karakollarda Ay-Yıldızlı Bayrağımız indirebilinmektedir.
Eğitim, milli olmaktan çıkmış, akıl ve bilimsel eğitim yerine orta çağ karanlığını aratmayacak, insanımız, düşünmeyen, üretmeyen kul olan, biat eden ne olduğu belli olmayan bir sistemin içersine çekilmiştir.
Ulusal Bayramlar basit bir gün gibi kutlanmaya dönüştürülmüş, hedefi ise unutturulmak istenmesidir.
Yargı, cüzdan ile vicdanı aşmış, güvenilir olmaktan uzaklaşmış, teröristlerin ayaklarına, çadırlarına götürülmüştür. Doğruyu savunmaktan korkar olmuştur. Hukuk olmazsa, adalet olmazsa barışında, huzurunda olmayacağı unutulmuştur.
Devletimizin itibarı, komşularımız arasında ve dünyada sarsılmış, güvenilmez hale gelmiştir. Komşularımızın iç işlerine karışılmakta, rejimlerini, güvenliklerini tehdit eder duruma düşülmüştür.
Yalan, yanlış bilgilendirme, yanıltma, israf ülkemizin geleceğini tehlikeye sokan boyutlara ulaşmıştır.
Tüm bu olumsuzluklara rağmen, bu kaostan çıkış, kurtuluş yine büyük Atatürk’ün ışığında, gösterdiği yoldadır. Bu ışıklı yolu görmememiz için Atatürk karalanmak, değersizleştirilmek, kötülenmek istenmektedir.
Bütün bu koşullar karşısında bizlere, aydınlarımıza, vatanseverlerimize büyük görevler düşmektedir.
Ulusumuzun önüne düşerek, aydınlatarak, yine milletimizin gücüyle başarıya ulaşacağız.
Bağımsız, özgür, bilgili, bilinçli ve zengin bir Türkiye Atatürk’ün yolunda yürüyenlerin mutlak zaferi ile olacaktır.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Avrupa Gazetesi Tekirdağ