Ana Sayfa Ekonomi, Genel, Gündem 4 Mart 2016 12844 Görüntüleme

Yel, TBMM Genel Kurulunda konuştu

İçişleri Komisyonu Üyesi AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bütçeleri üzerine TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı.

TBMM Genel Kurulunda AK Parti gurubu adına söz alarak, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bütçeleri üzerine konuşmasına devam eden İçişleri Komisyonu Üyesi AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, şunları kaydetti:
“Öncelikle, ülkemizin bağımsızlığı, birlik ve beraberliği için vatanı uğruna canlarını ortaya koyarak terörle mücadelede görev alan tüm mülki idare amirlerimize, polis, asker, geçici köy korucularımıza ve diğer kamu personeline bu mücadelede başarılar diliyorum. Şehitlik mertebesine ulaşan tüm asker, polis, korucu, öğretmen ve sağlık çalışanlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, sağlıklı ömürler niyaz ediyorum.
Hâlen güneydoğuda görev yapan tüm kahramanlarımıza ve şehitlerimize atfen diyorum ki:
“Sen bir devsin, yükü ağırdır devin!
Kalk ayağa, dimdik doğrul ve sevin!
Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin, eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın elbet bizim, elbet bizimdir!
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!”
Elbette ki yarınlar çukurseverlerin, barikatseverlerin, bodrumseverlerin değil, vatanseverlerin olacaktır.
Bilindiği üzere, İçişleri Bakanlığı güvenlik hizmetlerini Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı vasıtasıyla yürütmektedir. Bu güvenlik hizmetini 147.671 Jandarma personeli, 273 bin Emniyet personeliyle yürütmektedir. Ülkemizin alan olarak yüzde 93’ü jandarma, yüzde 7’siyse polisin görev ve sorumluluğundadır. Toplam nüfusumuzun yüzde 86’sı polis, yüzde 14’ü ise jandarma bölgesinde yaşamaktadır. Güvenlik güçlerimiz güvenlik hizmetlerinin sağlanması ve suçların işlenmeden önlenmesine yönelik olarak vatandaş odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda teknolojik imkânlardan da yararlanarak hizmet kalitesini ön plana çıkaran çalışmalar yapmaktadır. Güvenlik teşkilatlarımız her türlü teknolojik imkâna ve uluslararası akrediteye sahip modern kriminal laboratuvarlarla faaliyet göstermektedir. AK PARTİ iktidarı olarak güvenlik personelinin nitelik ve nicelik olarak geliştirilmesine büyük önem vermekteyiz. Vatandaşlarımıza sunulan güvenlik hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sunulması amacıyla iç güvenlik birimlerimizin her türlü bina, araç gereç ve diğer ihtiyaçlarının zamanında karşılanmasına özel önem vermekteyiz. Gelişmiş ülkelerdeki güvenlik güçleri hangi fiziki şartlara, hangi imkânlara sahiplerse biz de aynı imkânları güvenlik güçlerimize sağlıyoruz. Geçmiş dönemde polisimiz devriye gezecek taşıt, taşıtına koyacak yakıt bulmakta zorlanmaktaydı, bugün ise polisimiz en modern taşıtlara sahip bulunmaktadır.

Ülkemizde kendini devletten üstün ve daha güçlü göstermek isteyen organize suç örgütlerine ve haraç çetelerine karşı amansız mücadele yapılarak devletin gücü gösterilmiştir. Bu mücadeleler sonucunda, toplum güvenliğini olumsuz etkileyen illegal yapılanmaların cesareti kırılmış, kamu düzenini bozmaya yönelik pek çok girişim, yapılan operasyonlar sayesinde işlenmeden önlenmiş ve bu sayede vatandaşımızın devlete olan güveni pekiştirilmiştir.
AK PARTİ olarak millî birlik ve beraberliğimizin ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunmasını en büyük öncelik olarak görmekteyiz. Ülkemizin geleceğini teminat altına almak ve bu terör belasıyla daha uzun yıllar uğraşmak istemiyorsak bu sorunu mutlaka çözmek durumundayız. Bunun için de bu sorunu siyasete alet etmeden, millî bir mesele olarak ele alıp hep birlikte sorumluluk almalı, taşın altına elimizi koymalıyız.
Terörle mücadelenin kolay olmadığını, her alanda çok boyutlu, kapsamlı ve topyekûn bir mücadele gerektirdiğini yaşadığımız tecrübelerden biliyoruz. Bu nedenle, Hükûmetimiz terörle mücadelede bütün imkânları seferber etmekte, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, ülkemizin birlik ve beraberliğini güçlendirmek için her türlü tedbiri almaktadır.
Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri;
Jandarma Genel Komutanlığımıza 2016 yılı için 8 milyar 276 milyon 881 bin Türk lirası, Emniyet Genel Müdürlüğümüze ise 21 milyar 140 milyon 638 bin Türk lirası tahsis öngörülmüştür. Güvenlik güçlerimizin görev alanında bulunan hizmetleri yerine getirirken ayrılmış olan bu ödenekleri en tasarruflu ve hizmete en uygun biçimde kullanılması yönünde her türlü gayreti göstereceklerine inanıyor, 2016 mali yılı bütçesinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Avrupa Gazetesi Tekirdağ