Ana Sayfa Genel, Gündem 6 Ekim 2016 6143 Görüntüleme

Ünal incelemelerde bulundu

TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Fevzi Ünal Köprübaşı mevkiinde devam eden alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

”90 GÜNDE TAMAMLANACAK”

TESKİ Genel Müdür Yardımcısı Ünal açıklamasında prestij caddesinden 90 gün içinde tamamlanacağını ifade ederek;”Prestijli yol projesi tüm hızlıyla Tekira önünde devam ediyor. Köprübaşına Pazar kurulduğu günlerde çalışmalarda aksamalar oluyor. Projede zaman kazanmak adına Tekira önünde bulunan alanlarda çalışmalarımız devam etmektedir. Amacımız söz verdiğimiz gibi projeyi 90 günde bitirerek halkımızın hizmetine sunmak” dedi.

KESİNLİKLE DOĞRU DEĞİL”

Daha önceden kazılmış olan ve sonrasında asfalt yapılan yerlerin bir daha kazıldığına dair eleştirilerin olduğunu fakat bunların gerçeği yansıtmadığını belirten Ünal; “ Bazen daha önce asfalt yapılan yerlerin bir daha kazıldığı gibi eleştirilere maruz kalıyoruz. Bunlar kesinlikle doğru değil. Bu eleştiriler yersiz. Çalışmaları, Fen İşleri, İlçe Belediyeleri ve TESKİ birlikte gerçekleştiriyor. Bu caddenin üzerinde artık koordinasyon tamamen sağlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

TESKİ tarafından Hükümet Caddesi üzerinde yapılan prestij yolu çalışması tüm hızı ile devam ediyor.

TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Fevzi Ünal köprübaşı mevkiinde devam eden prestijli yol kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

TESKİ TEKNOLOJİYE AÇIK BİR KURUM”

TESKİ’nin alt yapı çalışmalarında son teknoloji kullandığına dikkat çeken TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Fevzi Ünal, “Yeni teknoloji ile çalışıyoruz. TESKİ teknolojiye açık bir kurum. Tüm yenilikleri anında yakalayıp ona göre davranan bir kurumdur. 11 ilçede işimiz var. Her ilçede farklı işler yapıyoruz. Kiminde kanalizasyon, kiminde yağmur suyu, içme suyu arıtma tesisleri ve ivme yükselerek devam ediyor” dedi.

TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Fevzi Ünal;”Alt yapı yapmak çok zor bir iş. Çok meşekatli bir iş. Hangi kurumunun alt yapısını nereden geçtiğini bilemiyorsunuz. Biz coğrafi bilgi sistemi ile yaptıklarımızı işletme projeleri yaparak hangi kablonun nereden geçtiğini biliyoruz.Buradaki 65 Metrelik bir alanda kutu menfezlerle baks yapıyoruz. Burasını ileride bir daha kazılmasın diye tedbir amaçlı yapıyoruz. Yukarıdan gelen yağmur suyumuzu buraya vereceğiz. Aşağıya yaptığımız mashaba bağlayacağız. Daha soldaki eski kanalda kalmış olacak. Dolayısıyla bir daha kazmamak geleceği düşünmek adına, kamu kaynaklarını iyi kullanmak adına planlı hareket ediyoruz”dedi.

TESKİ Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Fevzi Ünal sözlerini şöyle sürdürdü.”Bu yaptığımız çalışma daha çin çin deresini mansap düzenleme işini yapmıştık. Burada Pazar olduğu için Pazar kalktıktan sonra çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Büyükşehir Belediyesinin başlattığı 90 günde bitirilecek olan prestij caddesinin, hükümet caddesi prestij yolu kapsamında bu arayı bir daha kazmamak adına 65 metrelik bölümde kutu menfezlerle baks yapıyoruz. Şu anda burası ileride bir daha kazılmasın diye tedbir amaçlı yapıyoruz. Yukarıdan gelen yağmur suyumuzu buraya vereceğiz. Aşağıya yaptığımız mashaba bağlayacağız. Daha soldaki eski kanalda kalmış olacak. Dolayısıyla bir daha kazmamak geleceği düşünmek adına, kamu kaynaklarını iyi kullanmak adına, eleştiriliyor kazıyorlar, astvalttan sonra yine kazıyorlar. Böyle bir şey yok. Artık Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Fen İşleri, İlçe Belediyeleri ve TESKİ birlikte çalışıyor. Karşı tarafta da Telekom ve Elektriğin çalışması devam ediyor. Bu caddenin üzerinde artık koordinasyon tamamen sağlanmıştır. Bu eleştiriler yersizdir. Alt yapı yapmak çok zor bir iş. Çok meşaketli bir iş. Hangi kurumunun alt yapısını nereden geçtiğini bilemiyorsunuz. Biz coğrafi bilgi sistemi ile yaptıklarımızı işletme projeleri yaparak hangi kablonun nereden geçtiğini biliyoruz.

Yeni teknoloji ile çalışıyoruz. Daha önce ördekli derede yaptığımız çalışmalarda beton kullanmıştık. Bu daha pratik olduğu için bu yola başvurduk. Daha kaliteli bir şekilde çalışıyoruz. TESKİ teknolojiye açık bir kurum. Tüm yeniliklere anında yakalayıp ona göre davranan bir kurumdur. 11 ilçede işimiz var. Her ilçede farklı şeyler yapıyoruz. Kiminde kanalizasyon, kiminde yağmur suyu, içme suyu arıtma tesisleri ve ivme yükselerek devam ediyor.”dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Avrupa Gazetesi Tekirdağ