Ana Sayfa Genel 5 Aralık 2014 472 Görüntüleme

Sonuç bildirgesi açıklandı

ADD Trakya Şubeleri Eşgüdüm toplantısının ardından oy birliği ile alınan sonuç bildirgesi açıklandı. Bildirgede “Ülke yönetiminde Atatürkçü, çağdaş, dürüst ilkeli,sözüne güvenilir kişilerin görev almaları yolunda ilgilileri uyarma görevini yerine getirmeliyiz.” denildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Trakya Şubeleri eşgüdüm toplantısı 30 Kasım 2014 Pazar günü ADD Tekirdağ Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Toplantıda, oybirliği ile alınan toplantı sonuç bildirgesinde, “Coğrafyalar Ülkelerin kaderlerini. Stratejilerini, hassasiyetlerini, komşularının tavır-larını hatta dostlarını ve düşmanlarını belirler. Coğrafyasının özelliklerini iyi değerlendiren liderler, karşılaşacakları durumları önceden tahmin ve tahlil ederek bu durumu yararlı hale getirebilirler. Değerlendirmede yapılacak yanlışlar ise ülkeyi yok olmaya kadar götürecek olumsuzluklara yol açar.” denildi.
Tütkiye’nin enerji kaynaklarının bulunduğu bir coğrafyada; dolayısıyla, enerji yollarının kesiştiği bir noktada olduğu belirtilen sonuç bildirgesinde, “Böyle bir coğrafyada ancak, Ulusal Birliğini sağlamış güçlü devletler yaşayabilir.” denildi.
ADD Tekirdağ Şube Başkanı Servet Gürkan toplantıdan alınan sonuçlara ilişkin yaptığı açıklamada; Türkiye’deki enerji kaynaklarını ele geçirmek ve kaynakları kontrol altına almak isteyen emperyalistler böyle coğrafyada bulunan ülkeleri rahat bırakmayacaklarını; güçlü olmalarına izin vermeyeceklerini belirtti. Gürkan, açıklanan sonuç bildirgesi ile ilgili olarak şunları kaydetti:
“Bu nedenledir ki, Birinci Dünya (Paylaşım) Savaşında bölgemizdeki ve yurdumuzdaki enerji kaynaklarını denetim altına almak isteyen emperyalistler ülkemizi işgal ettiler.Bu işgal sırasında ülkemizdeki gerici,bölücü unsurları emperyalistler kullandılar ve onlarla işbirliği yaptılar.
Türk Ulusu “ Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek başlattığı Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıktı. Bu başarıyı Ulusal Birliğini sağlayarak Ulusun Gücüne inanarak elde etti.
Karşılaştığımız her zorluğu Ulusal Birlikle aştık, Çünkü emperyalizmin başa çıkamayacağı yegane güç ulusal birliğini sağlamış Ulus Devletlerdir.
Ulusal Birliğinin sağlanması ve Ulus Devlet olmayı Lozan’da tüm dünyaya onaylatmıştır. Ülkemiz çağdaş bir Cumhuriyet olmuştur, Pusuda bekleyen irtica ve bölücülük uykusundan uyandırıldı. Cumhuriyet kurumlarını ele geçirmeye çalışıyor.
Bugün bir karşı devrim yaşamaktayız. Uluslararası emperyalistler ve içimizdeki bölücüler Cumhuriyetimizle hesaplaşmaktadırlar. Büyük Önderimiz içimizdekilerin bu tür düşüncelerini görmüş ve Gençliğe Hitabe ile Bursa Nutkunda böyle tehlikelere değinmiştir,
Biz Ulusseverlere Atamızın emanet ettiği ülkemizi Bursa Nutkunda değindiği tehlikelere karşı savunma görevi verilmiştir. Bugün iktidarda bulunanlar kendilerini demokrat sayanlar ülkeyi bölmeyi “ İleri Demokrasi” diye yurttaşa yutturmaya çalışanlar Cumhuriyet Dönemin-de ülkenin bölünmesi için ayaklananların itibarını geri vermeye çalışıyorlar.
Cumhuriyet Döneminde ülkenin birliği ve bütünlüğü için başlatılan isyanları önlemeyi bugün insan haklarına aykırı diyerek karalıyorlar.
Ülkeyi yönetenler, ülkeyi bölmeye çalışan bir bölücü başı ile adeta pazarlığa oturdular. Güya demokrasi adına ona bir sekretarya vermeye hazırlanıyorlar.
Ülkemizin savunmasında gözbebeğimiz olan ordu hükümet tarafından etkisizleştirilmek istenmektedir. Asker kışlasına çektirilmiş, Teröristler kent sokaklarında serbestçe dolaşabilmektedirler. Teröristler o kadar azdırılmıştır ki askerin kışlasındaki Bayrağı indirme cesaretini kendilerinde buluyorlar. İşin en acı yanı ise İçişleri Bakanının Kamu güvenliğini sağlayamadıklarını itiraf etmesidir.
Tüm bunlara bakarak biz Atatürkçülere düşen görev Atasının düşüncelerini tüm gücüyle savunmak, bu düşünceleri halka benimsetmektir. Önümüzdeki seçimlerde ülkemizin çağdaşlaşması için çalışacak siyasilere yön vermektir. Ülke yönetiminde Atatürkçü, çağdaş, dürüst ilkeli,sözüne güvenilir kişilerin görev almaları yolunda ilgilileri uyarma görevini yerine getirmeliyiz.”
Toplantıya; Genel Başkan Yardımcıları Tolga Akgün, H. Emre Altınışık, Genel Sekreter Öner Tanık, GYK Üyesi Bölge Sorumlusu İsmail Bilgi, Bilim-Danışma Kurulu Üyesi Melek Esmer’in yanısıra, ADD Tekirdağ Şubesi, ADD Edirne Şubesi, ADD Kırklareli Şubesi, ADD Çorlu Şubesi, ADD Keşan Şubesi, ADD Muratlı Şubesi, ADD Uzunköprü Şubesi, ADD Lüleburgaz Şubesi, ADD Çerkezköy Şubesi, ADD Saray Şubesi, ADD Muratlı Şubesi, ADD Hayrabolu Şubesi, ADD Malkara Şubesi, ADD Babaeski Şubesi, ADD Şarköy Şubesi, ADD Marmara Ereğlisi Şubesi, ADD Vize Şubesi ve ADD İpsala Şubesi katıldı.
HAKAN KARACA

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

NKÜ’de konferans

NKÜ’de konferans

Avrupa Gazetesi Tekirdağ