Ana Sayfa KÖŞE YAZILARI 30.08.2017 1054 Görüntüleme

Mustafa Kemal

Bu varlıklar alemi ikiye ayrılır. Uhrevi alem ve beşeri alem. Uhrevi alemde Yüce Allah, bütün insanlığa ve milletimize yol göstermesi için Hz. Muhammed’i elçi ve peygamber olarak göndermiştir. O’nu dinleyerek nasıl ahlâklı ve iyi bir insan olacağımızı, nasıl ibadet edeceğimizi ve nasıl hayırlı bir insan olacağımızı anlar ve öğreniriz. Allah’a ibadetimizi yaparken peygambere de salavat getirir, Allah’ın sevgili kulu olduğu için O’ndan şefaat dileriz.

Allah beşeri alemde de bazen yol gösterecek insanlar gönderir. Onlar beşeri alemde, yani dünyada nasıl mutlu bir yaşam süreceğimiz konusunda bir yol çizer ve sistem üretirler. Mustafa Kemal; insanlık tarihinde, beşeri alemde Allah’ın milletimize gönderdiği eşsiz bir liderdir. Atatürk bir Tanrı, bir melek, bir peygamber değildi. Hataları da olabilen beşeri bir kuldur. Ama çok zeki, ileriyi görebilen Allah’ın bize lutfettiği büyük bir önderdir.

Ben Atatürkçüyüm
Bazı “fikirsizler” Atatürk’ü Tanrı veya peygamber yerine koyduğumuzu ve O’na tapındığımızı zannederek O’nun heykellerini parçalıyorlar. Elma ile armutu karıştıran bu meczuplar ya dış güçlerin ajanlarıdır, ya da “fikirsizdirler” başka izahı yok. Türk Milletinin Atatürk’ten başka “mürşit”e yani yol göstericiye ihtiyacı yoktur. Marks, Lenin, Mao, şu veya bu gibi liderler bize dayatıldı. Bizim bunlara ihtiyacımız yok… Beşeri alemde bu milletin gelmiş geçmiş en büyük lideri Atatürk’tür.

Bugün 30 Ağustos
Eğer 30 Ağustosta zafer olmasaydı bu gün ezanlarımız okunmayacaktı. Ezan sesi bu topraklarda hiç kesilmedi. Gidin Bulgaristan’a Yunanistan’a ezan sesi yoktur. Oralar bizim ata topraklarımızdır.
Başörtülü başörtüsüz bütün kadınlarımız rahatlıkla araba kullanıyor, hakim, doktor, savcı, mühendis olabiliyor. Bir erkek birden fazla kadınla evlenemiyor. Gidin Arabistan’a bakın, kadınların bırakın araba kullanmasını, sokağa yalnız çıkmaları bile yasak. Arap ülkelerinde bir adamın 4 karısı olabiliyor… Kadınların bırakın meslek sahibi olmalarını, seçme hakları bile yok. Allah’a şükürler olsun ki Atatürk Türk kadınına özgür olmasını sağladı. Bütün bunlar 30 Ağustos ile oldu.
Ben bu gün bu köşede bir kadın olarak korkusuzca yazabiliyorsam bu 30 Ağustos ile oldu. 30 Ağustos’da yalnızca Yunan ordusu yenilmedi. Türk milletinin makus (kötü, uğursuz) kaderi de değiştirilmiş oldu. Bize 30 Ağustos Zaferini ve akabinde Cumhuriyeti hediye eden Kahraman Türk askerinden ve Mustafa Kemal Atatürk’ten Allah binlerce kez razı olsun. Mekanları cennet olsun. 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Keşif:Çimento

Keşif:Çimento

Avrupa Gazetesi Tekirdağ