Ana Sayfa Genel 5 Aralık 2014 557 Görüntüleme

Liderlik Gelişimi Çalıştayı düzenlendi

Namık Kemal Üniversitesi ev sahipliğinde, “Tekirdağ’da Eğitim Personeli ve Yöneticileri için Liderlik Gelişimi Çalıştayı” Ramada Oteli’nde gerçekleştirildi. Namık Kemal Üniversitesi’nin ortağı olduğu ve Avrupa Birliği Karadeniz Havzası Sınırötesi İşbirliği Programı çerçevesinde yürütülmekte olan ¨Karadeniz Havzasında Hayat Boyu Öğrenme için Verimli Eğitim Yönetimi Ağı – MANAGE.EDU¨ projesi kapsamında sürdürülen ulusal ve uluslararası çalıştaylar dizisinin son halkası olarak gerçekleştirildi.

Namık Kemal Üniversitesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada, Avrupa Birliği Bakanlığı ile Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenen MANAGE.EDU Projesi, Karadeniz havzası ülkelerindeki eğitim kurumları arasında bir ağ oluşturarak, yaşamboyu öğrenme politikalarını geliştirici ortak stratejiler üretildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Moldova, Gürcistan ve Ukrayna’dan ortakların yer aldığı projenin 18 aydır devam ettiği bilgisine de yer verildi.
Tekirdağ’da yüksek öğretim, mesleki eğitim ve yaygın eğitim kurumu yöneticilerine yönelik olarak düzenlenen ¨Tekirdağ’da Eğitim Personeli ve Yöneticileri için Liderlik Gelişimi Çalıştayı¨nda, eğitim yönetiminde çağdaş yaklaşımlar ve eğitim liderliğinde denge konuları temel alındı. Ayrıca, eğitim kurumlarındaki yöneticilerin iş ve yaşam dengesini kurma stratejileri ve teknoloji liderliğindeki yaklaşımları tartışıldı.
Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özge Hacıhafızoğlu’nun yönettiği çalıştaya, Namık Kemal Üniversitesi adına, Rektör Danışmanı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fatih Konukçu, Proje Koordinatörü Prof. Dr. Abdülkadir Işık, Proje asistanları Okutman Duygu Doğan, Öğretim Görevlisi Bahadır Altürk, Eğitim uzmanı Kübra Üner ev sahipliği yaptı.
Çalıştay, Namık Kemal Üniversitesi’ne bağlı akademik birimlerin yöneticileri ve Tekirdağ’daki Halk Eğitim Merkezlerinin müdür ve müdür yardımcıları başta olmak üzere Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, İş-Kur, KOSGEB, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Belediye Konservatuvarı, Valilik ve Milli Eğitim proje ofisleri yetkilileri ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Avrupa Gazetesi Tekirdağ