Ana Sayfa Genel 5 Aralık 2014 768 Görüntüleme

“En iyi Hizmete Devam Edeceğiz”

Trakya’nın tek göz hastanesi olan her türlü göz ameliyatı ve tedavisinin yapıldığı Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan göz hastalıkları ile igili gazetemize çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Avrupa Gazetesi Muhabiri Hakan Karaca: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan: 1948 tarihinde doğdum.  Evli ve 1 kız babasıyım. Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden 1971 yılında mezun olarak doktorluk mesleğime başladım. Konya Selçuk Üniversitesi kurucularındanım. 1989-2001 yılları arasında Kartal Eğitim Hastanesinde göz Kliniği şefi olarak görev yaptım. 2013 yılından bu yana Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörlük yapmaktayım.

Avrupa Gazetesi Muhabiri Hakan Karaca: Neden göz doktorluğunu tercih ettiniz ?

Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan: Akrabalarım arasında 35’e yakın doktor var. Fakülte yıllarında gözün önemini daha da iyi anladım. Gözü daha çok sevdim ve bu alanı tercih ettim. Bundan dolayı da son derece mutluyum.

Avrupa Gazetesi Muhabiri Hakan Karaca: Sizce gözün önemi nedir ?

Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan: Göz İnsan için çok önemli bir organdır. Bütün organlar önemlidir fakat gözün yeri farklıdır. Ayrıca gözün manevi değeri çok büyüktür. Göz için şiirler şarkılar bestelenmiş, romanlar ve atasözleri yazılmış. Dünyaya açılan pencere gözdür. Göz ile dünyayı görüyor, hayatı anlıyoruz.

Avrupa Gazetesi Muhabiri Hakan Karaca: Önemli bazı hastalıklarından bahseder misiniz?

Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan: Katarak; Geçici görme bozukluğu yapan, göz içindeki merceğin bulunmasına denir. Tedavisi ameliyattır. Ameliyat ile mercek alınıp yerine yapay göz merceği konur. Ameliyatı kolaydır.

Karasu Glokon: Göz tansiyonu hastalığı adı da verilir. Göz tansiyonu sonrası oluşan hastalıktır. Tedavi olmazsa ise gözlerdeki sinirler tahrip olur ve körlük meydana gelir. İlaç tedavisi ilk çaredir. Hastalığın ilerlemesi durumunda ise ameliyat gerekebilir.

Sarı Nokta hastalığı ise hırsi olan bir hastalıktır. 40-50 yaş düzeydeki insanlarda sıkça görülür. Sigara hastalığı ilerletir. Hasta düz çizgileri eğik ve kırık görür.  İlaç tedavisi tedavi olunabilir.

Avrupa Gazetesi Muhabiri Hakan Karaca: Çocukların göz hastalıkları ile ilgili ne söylemek istersiniz?

Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan: Göz nasıl bizim için çok önemliyse, çocuklarda ailenin göz bebeğidir. Çocukların görme refleks ve görmeye başlama zamanı 6 aylıktan itibaren başlar. 6-7 yaşına kadar devam eder. Bu süre içerisinde çocuklarımız gerekli muayenelerden geçirilmelidir. Zira gözlerden her hangi birisinde tembellik oluşur ise çocuklarda şaşılık meydana gelir. Bunun için anne babalar 2-3 yaşından itibaren çocuklarını periyodik olarak göz muayenesine götürmelidir.

Avrupa Gazetesi Muhabiri Hakan Karaca: Neden Avrupa Göz Hastanesini tercih ettiniz?

Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan: Çalıştığım süreler içerisinde başarılı bir yönetici olarak görev yaptım.  Avrupa Göz Hastanesinde daha faydalı olabileceğim burayı seçtim. Avrupa Göz Hastanesinin yönetiminden en kadrosuna kadar çok organize ve çok başarılar. Benim buraya gelmemde ki en büyük neden başarılı hekimlerinin Avrupa Göz Hastanesinde oluşudur. Hastanemize geldiği günden bu yana başarılı ameliyatlar ve hastalarla olan iyi diyalogları ile iyi hizmetler veren Prof. Dr. Dilaver Erşanlı, Akra bölüm cerrahisinde son derece başarılı işler yapan Hastane Müdürü Altan İşal ve Ramazan Burak Telli hastanemizde çok güzel işler yaptı. Daha da güzel yapacağız. Halkı bilgilendirme toplantı ve çalışmaları yaptım. 25 Nisan 2015 tarihinde Tekirdağ’da 15 Profesörün katılacağı, yöremizdeki göz hekimlerine, bilimsel olarak faydalı bir sempozyum yapacağız. Şu ana kadar Avrupa Göz Hastanesinde bir göz nakli yaptık. Yakın zamanda 30 göz nakli daha yapacağız. Bu konuda Hastanemizde her türlü tıbbi donanımlı teknolojik aletler mevcuttur.  Hastalar bundan sonra bütün imkanlara sahip hastanemizde tedavi olabilirler. Hedeflerimizden biride yerinde tedavi çalışmasını ilerletmektir. Hastalarımızın yüzde 70-80’i SSK şemsiyesi altında olan kişilerdir. Bizler hastaya ticari bir nema olarak bakmıyoruz. Hizmet edilmeye en uygun görülen bireyler olarak bakıyoruz. Hizmetin en güzeli sunmak için, en iyi teknolojiyi, en iyi uzman kadroyu, en iyi personeli, hatalarımızın hizmeti için yetiştiriyoruz. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda hastanemizin en önemli hedeflerinden biride Balkanlara açılmaktır. Dün ve bugün Bulgaristan’dan hastalarımızı muayene ettik.

Avrupa Gazetesi Muhabiri Hakan Karaca: Son olarak ne söylemek istersiniz ?

Avrupa Göz Hastanesinin Medikal Direktörü Prof.Dr. Kamil Doğan:  Hastanın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Halkımıza güler yüz ile hizmet ana prensiplerimizdendir. Halkımızla yalnız hastanemizde poliklinik hizmetleri ile değil, hatana dışında da her türlü sosyal faaliyetler konusunda dayanışma içerisindeyiz. Trakya’nın tek göz hastanesi olan Trakya Göz Hastanesi, yöre halkının profesyonelce hizmetine en şekilde devam edecektir.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

YENİ YILA “MERHABA”

YENİ YILA “MERHABA”

Avrupa Gazetesi Tekirdağ