Ana Sayfa Genel, Gündem, Siyaset 20 Ekim 2015 4450 Görüntüleme

CHP’ye yüklendi

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, açtı ağzını yumdu gözünü. Akçay; “İsteğimiz ve arzumuz CHP’li yetkililerin alışılagelmiş kolay siyaset oyunundan vazgeçip halkı yanlış bilgilendirmekten ziyade icraata geçip mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermeleridir” dedi.

“BUNLARI TOPLASINLAR”

CHP Milletvekili Adayı İlhami Özcan Aygün’ün ‘Tekirdağ cezalandırılıyor’ sözlerini değerlendiren Ahmet Akçay,eğitimden sağlığa, ulaştırmadan çevre ve şehirleşmeye hükümetin Tekirdağ’a yatırımlarını hatırlatarak; “CHP’li adayların Matematikleri iyiyse bunları toplasınlar.” dedi.

“LAF VE MAZERET ÜRETİYOR”

CHP’li belediyeleri sert bir dille eleştiren Akçay, “CHP’li belediye hizmet değil laf üretiyor. Millete küfür eden sanatçılara sahip çıkarak solculuk yaptığını zannediyor. CHP’li belediye hizmet yapmıyor, laf ve mazeret üretiyor. Hükümetin icraatlarını kendi icraatıymış gibi anlatmaya çalışıyor.” dedi.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, CHP’li İlhami Özcan Aygün’ün ‘Tekirdağ cezalandırılıyor’ sözüne sert bir şekilde cevap verdi. Akçay konu ile açıklamasında, “CHP’li Özcan Aygun ‘Tekirdağ cezalandırılıyor’ derken cezalandıranın CHP’li belediye olduğunu söyleyemiyor, bundan ya utanıyor ya da işine öyle geliyor” dedi.

İki dönemdir Tekirdağ’da yerel seçimlerin CHP’nin üstünlüğü ile sonuçlanmasını iktidarın hazmedemeyerek Tekirdağ’ı cezalandırdığını iddia eden CHP Milletvekili Adayı İlhami Özcan Aygun’a 13 yıllık AK Parti hükümetleri döneminde Tekirdağ’a yapılan yatırımları örnek veren Akçay, “CHP’li adayların Matematikleri iyiyse bunları toplasınlar. Dahası da var. Onlara da bizim kitapçıklardan ve hükümetin herkese ilan ettiği bilgilerden ulaşabilirler.” dedi.
“Eksikler olabilir ama Cumhuriyet tarihinin en çok yatırım ve hizmet yapılan dönemini yaşadık.” diyen Ahmet Akçay şunları kaydetti:
“AK Parti hükümetleri 13 yıllık dönemde Tekirdağ’da eğitime 533 milyon, sağlığa 260 milyon, gençlik ve spora 185 milyon, ulaştırma ve haberleşmeye 1,8 milyar, aile ve sosyal hizmetlere 467 milyon, orman ve sulama işlerine 326 milyon, çevre ve şehirleşmeye 74 milyon, toplu konut ve sosyal donatılara 366 milyon, köylere 44 milyon, sanayi ve teknolojiye 561 milyon, adalet projelerine 270 milyon lira harcadı. CHP’li adayların Matematikleri iyiyse bunları toplasınlar. Dahası da var. Onlara da bizim kitapçıklardan ve hükümetin herkese ilan ettiği bilgilerden ulaşabilirler. Eksikler olabilir ama Cumhuriyet tarihinin en çok yatırım ve hizmet yapılan dönemini yaşadık. Bunun için AK Parti hükümetlerine teşekkür ediyoruz.”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, yerel yönetimlerde halkın CHP’ye oy verdiğini ve halkın seçimine saygı duyduklarını da sözlerine ekledi. “Demokrasilerde halk ne derse o olur.” diyen Akça, açıklamasına şöyle devam etti:

“Evet, halkımız yerel yönetimlerde CHP’ye ye oy verdi. Halkın seçimine saygımız var. Demokrasilerde halk ne derse o olur. Halk bu oyları hizmet için verdi. CHP’li belediye hizmet değil laf üretiyor. Millete küfür eden sanatçılara sahip çıkarak solculuk yaptığını zannediyor. CHP’li belediye hizmet yapmıyor, laf ve mazeret üretiyor. Hükümetin icraatlarını kendi icraatıymış gibi anlatmaya çalışıyor.

Bu çerçevede Tekirdağ ili sınırları içinde eski adıyla köylerimizin yeni adıyla mahallelerimizin yollarının durumu içler acısı haldedir. Belediyenin yetki alanındaki söz konusu yolların bakım ve onarımı ile bu yolların temizliği Büyükşehirin sorumluluğundadır. Ancak vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın bu konuyla ilgili eleştirilerine CHP’liler kara propaganda yöntemi uygulayarak yolları hükümet yapmamış gibi gösterme çabası içindelerdir. İsteğimiz ve arzumuz CHP’li yetkililerin alışılagelmiş kolay siyaset oyunundan vazgeçip halkı yanlış bilgilendirmekten ziyade icraata geçip mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini gidermeleridir.

CHP’li Özcan Aygun ‘Tekirdağ cezalandırılıyor’ derken cezalandıranın CHP’li belediye olduğunu söyleyemiyor, bundan ya utanıyor ya da işine öyle geliyor”

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Avrupa Gazetesi Tekirdağ