Ana Sayfa Genel 2 Nisan 2015 523 Görüntüleme

“Ayağıma poşet geçirmedim”

Tekirdağ Büyükşehir Beldiyesi’nin birinci yılını tamamlaması dolayısıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda, belediye olarak gerçekleştirilen faaliyetler, hizmetler ve çalışmalar değerlendirildi. Toplantıda konuşan Albayrak AK Parti’ye yüklenerek, “Ben Altınova’ya her gün iki defa gidiyorum. O sıkıntıyı görüyorum. Ayağıma bir kez poşet geçirmedim.” dedi.
Düzenlenen basın toplantısında açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak gerçekleştirdi. Albayrak konuşmasında; “Geçen sene bugün 30 Mart 2014. Takdir edersiniz ki, büyükşehir olarak bana sorsanız ne kadsr başarılısınız? İki tür cevap veririm. Yeni kurulan beldiyeler içerisinde en başarılarından birisiyim derim. Ama teslim aldığım büyükşehir belediyesi olsaydı, şu an için başarısız derdim. 8 Nisan günü mazbatamızı aldık. Mazbatayı alıp koltuğa oturduktan sonra 352 günün nasıl geçtiğini anlamadık gitti. Ama gitti derken çok şeyide beraberinde getirerk gitti. Nedir bunlar. O gün devraldığımızda olmayan büyükşehirin bütün organizasyonu, bugün artık diyoruz ki büyükşehir olaak artık varız. Ve bu kadar organizasyon şeması 352 gün sonra doldu, değerli arkadaşlarımın tamamı hizmet aşkı ile çalışmaya devam ediyorlar. Tabi Türkiye’de bürokrasinin çok hızlı işlemediğini siz de biliyorsunuz. Sayın Genel sekreterimizi 60 günde , TESKİ Genel Müdürümüzü 25 günde atadığımı söylersem, hizmetlerin başlama, yürüme açısından bir miktar zorlandığımı açık açık ifade etmek isterim” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin şu anda yaklaşık 1091 personeli, TESKİ’nin de 550-600 personeli olduğunu ifade eden Albayrak; “8 Nisanda devraldığımız zaman bir havuz var, bu havuzun içerisinde 1310 eleman var. 23 belde belediyesinden gelen, il özel idaresinden gelen, mevcut belediyelerden gelen ve geldiğimiz günde onların uzun zamandır pek fazla üretken olmadan beklediklerini gördük.” dedi.

Çok sağlıklı bir kırsal kesim devralmadıklarını da sözlerine ekleyen Albayrak, “257 köy bir gecede mahalle oldu, 23 belde belediyesi.. Hangi köye giderseniz gidin, yol sorunu var, su sorunu var, kanalizasyon sorunu var, ne ararsanız var. Oysa, Tekirdağ 14 büyükşehir içerisinde, hatta 30 büyükşehir içerisinde bütün toprakları Avrupa yakasında olan tek büyükşehir. Ve 15 milyonluk İstanbul megapolünün yanında bir büyükşehir. Yıllardır İstanbul’un arka bahçesi gibi düşünülen bir büyükşehir değil, Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olan büyükşlehir hedefi ile bu yola çıktık. Vizonumuzu da net olarak söylüyorum. Güçlü sanayisi, tarımv e hayvancılığı truzim yatırımları, lojistik yatırımları ve üniversitesi ile çevreye duyarlı kentleşme çalışmalarını tamamlamış, mutlu ve yaşanabilir bri Tekirdağ. Hedefimiz bu. Bunun çalışması içerisideyiz. Geldiğimz oktada geçen sene o imkansızlıklar içerisinde yapılanları ama bu sene tamamen kendini güçlendirmiş bir fen işleri daire başkanlığı, 24 trilyonluk yatırımı ile ve asfalt kapasitesi ile bugün herşeyiyle çalışmaya hazır diğer 19 daire başkanlığının tamamı çalışmakta ve hizmet akışı başlamış olmaktadır.” dedi.

Sizlerine milletvekili aday adaylarını ve AK Parti’yi eleştirerek devam eden Albayrak şunları söyledi:
“Benim bu bir sene içinde tek üzüldüğüm taraf, böyle bir yapılanma içerisinde siyaset malzemesi olması beni çok üzüyor. Arkadaşlar siyasete atılıyor, milletvekili aday adayı oluyor ilk verdiği mesaj Tekirdağ’ın yolları ne olacak? Ya kardeşin sen Milletvekili adayısın. Ülkenin genel sorunlarına sahipsin ve siyasal mesajını veriyorsun. İlk verdiğin mesaj bu olmamalı. Ben Altınova’ya her gün iki defa gidiyorum. O sıkıntıyı görüyorum. Ayağıma bir kez poşet geçirmedim. Altınova’ya hiç gelmeyenler, hiç uğramayanlar, uzaktan devamlı ne oluyor tenkitlerinde bulunanlar, bir kere geldiler ayaklarına poşet geçirdiler.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından belediye hizmetleri, çalışmaları ve projeleri hakkında bir sunum gerçekleştirildi.
Sunumun ardından toplantı soru cevap kısmı ile sona erdi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Avrupa Gazetesi Tekirdağ